| Width | 1000mm-2000mm |
|---|---|
| MOQ | 20MT |
| Thickness | 3mm-50mm |
| Length | 1000mm-6000mm |
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| MOQ | 1 Ton |
|---|---|
| Width | 1000mm-2000mm |
| Surface Finish | Cold Rolled |
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Length | 1000mm-6000mm |
| Application | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Surface Treatment | 2B, BA, HL, 8K, No.4, Etc. |
| Length | 1000mm-6000mm |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Package | Standard Export Package |
| Edge | Slit Edge, Mill Edge |
|---|---|
| Width | 1000mm-2000mm |
| Package | Standard Export Seaworthy Package |
| Thickness | 3mm-50mm |
| MOQ | 20MT |
| Application | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Package | Standard Export Seaworthy Package |
| MOQ | 20MT |
| Edge | Slit Edge, Mill Edge |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Surface Finish | 2B, BA, No.1, No.4, HL, 8K |
| Width | 1000mm-2000mm |
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| Standard | ASTM, AISI, EN, DIN, JIS, GB |
| Name | Stainless Steel Plate/sheet |
|---|---|
| Grade | 300 Series, 316 |
| Steel Grade | 301L, 304N, 316L, 316, 430, 304 |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Width | 600mm~1500mm, 1000/1219/1500/1800/2000mmof 316L Stainless |
| Product Name | 316Ti Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Steel Grade | 301L, S30815, 301, 304N, S32305, 410, 316Ti, 441 |
| Material | Metal Stainless Steel |
| Thickness | 4-16mm 18-150mm(customize) |
| Width | 1000-2000mm( Customization) |
| ITEM | DIN Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Manufacture Technology | Cold Rolled/hot Rolled Of 316L Stainless Steel Plate |
| Type | Plate |
| Surface Finish | 2B BA |
| Width | 600mm~1500mm, 1000/1219/1500/1800/2000mmof 316L Stainless |
| Color | Silver, Gold, Rose Gold, Bronze, Black, Blue, Etc. |
|---|---|
| Surface Finish | 2B |
| Application | Interior/Exterior Decoration, Elevator, Kitchen, Etc. |
| Width | 1000mm-1500mm |
| Material | Stainless Steel |