| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Grade | 201, 304/304L, 316L, 430, 409L Etc. |
| Length | 1000mm-6000mm |
| Certificate | ISO, SGS, BV, Etc. |
| Width | 1000mm-2000mm |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Edge | Slit Edge, Mill Edge |
| MOQ | 20MT |
| Package | Standard Export Seaworthy Package |
| Package | Standard Export Sea-worthy Packing |
|---|---|
| MOQ | 1 Ton |
| Thickness | 0.1mm-3.0mm |
| Width | 10mm-2000mm |
| Certificate | ISO, SGS, BV |
| Package | Standard Export Sea-worthy Packing |
|---|---|
| Processing | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Thickness | 0.1mm-3.0mm |
| Delivery | Within 10-15 Working Days |
| Payment | T/T, L/C,etc |
| Standard | ASTM, JIS, EN, GB |
|---|---|
| Grade | 201, 202, 304, 304L, 316, 316L, 310S, 321, 410, 420, 430, 904L |
| Width | 10mm-2000mm |
| Payment | T/T, L/C,etc |
| Package | Standard Export Sea-worthy Packing |
| Package | Standard Export Sea-worthy Packing |
|---|---|
| Standard | ASTM, JIS, EN, GB |
| Payment | T/T, L/C,etc |
| Grade | 201, 202, 304, 304L, 316, 316L, 310S, 321, 410, 420, 430, 904L |
| Processing | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Name | 304N Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade | 300 Series, 316 |
| Type | Plate |
| Application | Decoration |
| Width | 600mm~1500mm, 1000/1219/1500/1800/2000mmof 316L Stainless |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Thickness | 0.3mm-50mm |
| Edge | Slit Edge, Mill Edge |
| Package | Standard Export Seaworthy Package |
| Width | 1000mm-2000mm |
| Item | Brush Finish Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Surface | 2B/ BA/ NO.1/8K Or According To Customer Requirement |
| Product Name | 8K Stainless Steel Plate/sheet |
|---|---|
| Grade | 300 Series, 316 |
| Length | As Requested |
| Tolerance | ±1% |
| Width | 600mm~1500mm, 1000/1219/1500/1800/2000mmof 316L Stainless |