| Name | AISI 410 Stainless Steel Plate/sheet |
|---|---|
| Grade | 300 Series, 316 |
| Hardness | Soft, 1/4h, 1/2h, Fh |
| Standard Size | 4′*8ft′, 4*10FT, 1000*2000mm, 1500*3000mm |
| Width | 600mm~1500mm, 1000/1219/1500/1800/2000mmof 316L Stainless |
| Name | Mirror Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Application | Building Materials, Furniture |
| Name | 304N Stainless Partterned Steel Plate |
|---|---|
| Technique | Hot Rolled Or Cold Rolled |
| Shape | Flat.sheet |
| Surface Finish | 2B BA |
| Width | 600mm~1500mm, 1000/1219/1500/1800/2000mmof 316L Stainless |
| Name | 2B BA Surface Stainless Steeel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Application | Building Materials, Furniture |
| Product Name | DX51D Hot Rolled Galvanized Steel Plate |
|---|---|
| Surface Treatment | AiSi |
| Grade | Galvanized |
| Coating | Z10-Z29 |
| Thickness | 0.4-4.0mm |
| Pattern | Hairline, Mirror, Etching, Embossed, Etc. |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver, Gold, Rose Gold, Bronze, Black, Blue, Etc. |
| Surface Finish | 2B |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Shape | Square, Rectangle, Round, Etc. |
|---|---|
| Type | Plate |
| Surface Finish | 2B |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Interior/Exterior Decoration, Elevator, Kitchen, Etc. |
| Certificate | ISO, SGS, BV, Etc. |
|---|---|
| Application | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
| Surface Finish | Cold Rolled |
| Surface Treatment | 2B, BA, HL, 8K, No.4, Etc. |
| Thickness | 0.2mm-3.0mm |
| MOQ | 20 Ton |
|---|---|
| Width | 1000mm-2000mm |
| Grade | 201, 304/304L, 316L, 430, 409L Etc. |
| Surface Treatment | 2B, BA, HL, 8K, No.4, Etc. |
| Payment Term | T/T, L/C, Etc. |
| Width | 1000mm-2000mm |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| Length | 1000mm-6000mm |
| Surface Finish | No.1, No.4, HL, 8K |
| Application | Construction, Decoration, Industry, Etc. |