| Application | Plate Sheet Coil Strip Foil |
|---|---|
| Finish | 2B |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Type | Plate |
| Length | 1000mm-6000mm, Customized |
| Certificate | ISO, SGS, BV, Etc. |
|---|---|
| Payment Term | T/T, L/C, Etc. |
| Grade | 201, 304/304L, 316L, 430, 409L Etc. |
| Surface Treatment | 2B, BA, HL, 8K, No.4, Etc. |
| Package | Standard Export Package |
| Length | 1000mm-6000mm |
|---|---|
| Thickness | 0.3mm-50mm |
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| Material | Stainless Steel |
| Width | 1000mm-2000mm |
| Package | Standard Export Seaworthy Package |
|---|---|
| Surface Finish | 2B, BA, No.1, No.4, HL, 8K |
| Edge | Slit Edge, Mill Edge |
| Length | 1000mm-6000mm |
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| Name | Dx52d Galvanized Steel Coil |
|---|---|
| Grade | DX51D SGCC |
| Hardness | Mid Hard |
| Coating | Z30-Z40, Zn |
| Specification | 650-1500mm |
| Surface Treatment | 2B, BA, HL, 8K, No.4, Etc. |
|---|---|
| Grade | 201, 304/304L, 316L, 430, 409L Etc. |
| Certificate | ISO, SGS, BV, Etc. |
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Length | 1000mm-6000mm |
| Surface Finish | Cold Rolled |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Thickness | 0.2mm-3.0mm |
| Package | Standard Export Package |
| Payment Term | T/T, L/C, Etc. |
| Elongation | 12-30% |
|---|---|
| MOQ | 25MT |
| Spangle | Regular, Zero, Big |
| Thickness | 0.3-3.0mm |
| Zinc Coating | 30-275g/m2 |
| Name Product | 316Ti Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 300 Series, 316 |
| Type | Plate |
| Tolerance | ±1% |
| Width | 600mm~1500mm, 1000/1219/1500/1800/2000mmof 316L Stainless |
| Product Name | 201 316 Cold Rolled Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | JIS AISI ASTM |
| Quality | High Quality. Accept |
| Thickness | 0.3-200mm Or Customized |
| Length | 1M-6M Or Customized |