| Product Name | 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Type | Plate |
| Tolerance | ±1% |
| Thickness | 0.3-200mm Or Customized |
| Length | 0.2-6.0mm |
| Product Name | Different Types Of Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | JIS AISI ASTM |
| Application | Mold & Dies, Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
| Thickness | 0.3-200mm Or Customized |
| Length | 0.2-6.0mm |
| Product Name | Stainless Steeel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Application | Industry |
| Name | 0.3mm Stainless Steeel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Color | Natural Color |
| Name | 0.4mm Dc01 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Thickness | 0.15-120mm,etc |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Delivery Time | Within 7 Days |
| Name | Brush Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Application | Building Materials, Furniture |
| Name | 0.4mm Dc01 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Thickness | 0.15-120mm,etc |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Surface | Mill Finish/ Hairline Finish |
| Name | Stainless Steeel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Thickness | Customized, 0.3 - 3mm |
| Name Pprduct | 0.8mm Brushed Stainless Coil |
|---|---|
| Thickness | Cold Rolled Plate 2B(0.1-8.0MM)Hot Rolled Plate NO.1 |
| Width | 1000mm/1219mm/1500mm/customized Size |
| Model Number | Dongmeng-1000 |
| Application | Building Materials, Furniture |
| Item | 8K Gold Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Application | Building Materials, Furniture |