| Product | 317L Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Surface Finish | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/SB/Polished |
| Product Name | CD01 Galvanized Steel Sheet |
|---|---|
| Zn Coating | 0.13-0.8 Mm Is 30-150 G/m2 |
| Grade | SGCC/CGCC/DX51D |
| Coating | Z10-Z29 |
| Thickness | 0.4-4.0mm |
| Product | C2680 Bright Copper Plate |
|---|---|
| Model Number | C10200 C10300 C11000 C12000 T1 T3 |
| Material | Brass |
| Color | Copper Color |
| Shape | Plate, Sheet/ Coil |
| Name | DHP Copper Plate |
|---|---|
| Model Number | C10200 C10300 C11000 C12000 T1 T3 |
| Material | Brass, ASTM/AISI/SGCC/CGCC/TDC51DZM/TDC52DTS |
| Grade | Copper |
| Shape | Plate, Sheet/ Coil |
| Name | C27000 Brass Plate Sheet |
|---|---|
| Model Number | C10200 C10300 C11000 C12000 T1 T3 |
| Material | Brass |
| Grade | Copper |
| Shape | Plate |
| Name Product | T2 Brass Copper Plate |
|---|---|
| Model Number | C10200 C10300 C11000 C12000 T1 T3 |
| Color | Yellow |
| Grade | Copper |
| Type | Copper Sheets |
| Product Name | C2680 Copper Plate |
|---|---|
| Model Number | C10200 C10300 C11000 C12000 T1 T3 |
| Width | 500-2000mm, Or As Required |
| Grade | C2680, C2800, C3604,C2600 |
| Shape | Plate, Sheet/ Coil |
| Product Name | Galvalume Corrugated Sheet |
|---|---|
| Feature | High Strength |
| Coating | Galvalume |
| Thickness | 0.12-1.2mm |
| Length | 6-12m Or According To Customer's Demends |
| Item | SS400 Galvanized Steel Coil |
|---|---|
| Grade | DX51D,DX52D,DX53D, SGCC |
| Hardness | Mid Hard |
| Coating | Z30-Z40, Zn |
| Special Use | High-strength Steel Coil |
| ITem | SGCH Galvanized Steel Coil |
|---|---|
| Grade | DX51D,DX52D,DX53D, SGCC |
| Coating | Z30-Z40 |
| Processing Service | Welding, Punching, Cutting, Bending |
| Standard | JIS |