| Name | High Precision Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Standard | AiSi, ASTM, DIN, JIS,GB,EN |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Application | Building Materials, Furniture |
| Name | 0.4mm Dc01 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Thickness | 0.15-120mm,etc |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Delivery Time | Within 7 Days |
| Name | 304l Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Surface Finish | 2D |
| Name | AISI 314 316l Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Application | Building Materials, Furniture |
| Name | 304 304l Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Surface Finish | 2D |
| Product Name | Galvalume Steel Sheet |
|---|---|
| Application | Boiler Plate |
| Grade | SGCC/CGCC/DX51D |
| Coated | Z121-Z180 |
| Thickness | 0.4-4.0mm |
| Name | 1.5mm Stainless Steeel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Application | Industry |
| Name | 2B Finish Cold Rolled Stainless Steeel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Application | Building Materials, Furniture |
| Name | Cold Rolled Stainless Steeel Coil |
|---|---|
| Grade | 200 ,300 Series |
| Length | Customer Request |
| Width | 100-2000mm, 100-2000mm |
| Technique | Hot Rolled / Cold Rolled |
| Length | 1000mm-6000mm |
|---|---|
| Type | Plate |
| Surface Treatment | Polished, Brushed, Etc. |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Surface Finish | 2B |