| Item | 0.7mm tin plate coil |
|---|---|
| Surface Treatment | Coated |
| Application | Food can, industrial can and general packaging |
| Tolerance | 1% |
| Product Name | tin plate |
|---|---|
| Surface Treatment | Coated |
| Material | SPCC/MR/Q195L/S08AL/SPTE |
| Certificate | ISO9001 |
| Item | 0.15mm tin plate coil |
|---|---|
| Surface Treatment | Coated |
| Application | Food can, industrial can and general packaging |
| Technique | Cold Rolled |
| Product Name | tin plate |
|---|---|
| Surface Treatment | Coated |
| Material | SPCC/MR/Q195L/S08AL/SPTE |
| Application | Chemical |
| Item | 0.15mm tin plate coil |
|---|---|
| Surface Treatment | Coated |
| Application | Food can, industrial can and general packaging |
| Hardness | Other, T1-T5,DR7,DR8,DR9 |
| Item | MR 0.15mm tin plate coil |
|---|---|
| Surface Treatment | Coated |
| Application | Food can, industrial can and general packaging |
| Tin coating | 2.8/2.8, 1.1/1.1/ 5.6/5.6 |
| Item | SPCC 0.16mm tin plate |
|---|---|
| Surface Treatment | Coated |
| Type | Steel Coil/plate/Strip |
| Hardness | Other, T1-T5,DR7,DR8,DR9 |
| Product Name | tin plate |
|---|---|
| Surface Treatment | Coated |
| Hardness | T3 |
| Application | paint brush ferrule making |